III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.03.2024

Ewangelia J 2,13-25

 

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powyrzucał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu Ojca mego targowiska”. Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: „Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: „Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?” Jezus dał im taką odpowiedź: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Powiedzieli do Niego Żydzi: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?” On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo dobrze wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co się kryje w człowieku.
 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i Jutrzni.
   

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo powołaniowe i spotkanie SWPK.
   

 3. Do białych skarbon można składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
   

 4. Dzień Spowiedzi Parafialnej przeżywać będziemy 23 marca 2024 (sobota). 
   

 5. Rekolekcje wielkopostne dla Szkoły Podstawowej nr 10 odbędą się w dniach 11 – 13 marca. 
   

 6. Na dzieło pomocy Ad Gentes zebraliśmy 4 481 zł 32 grosze. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
   

 7. W parafii p.w. bł. Bogumiła w dniu 6 marca o godz. 18:30 sprawowana będzie Msza Święta w intencji księży misjonarzy z naszej diecezji, a po niej konferencja misyjna. Szczegóły w gablocie. 
   

 8. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w dniach 8 i 9 marca przeprowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących w sklepach sieci Biedronka, Lidl i Netto. 
   

 9. Do Domu Ojca odeszli: Zygmunt Szymański z os. Jagiellońskiego i Mirosława Bigosińska z os. Orła Białego. 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz