Ogłoszenia

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024

EwangeliaŁk 24, 35-48

 

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysł, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.

 

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Henryka Schwanke z parafii NMP Wniebowziętej z Kościana, który dzieli się z nami świadectwem adoracji 
  i powstaniu wieczystej kaplicy w jego parafii. 

 

 1. Spotkania dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 18:00 w kościele (termin do wyboru). Kandydatów ze szkół średnich prosimy o jak najszybsze wypełnienie formularza dostępnego na naszej stronie.

 

 1. Z okazji zbliżającego się odpustu ku czci św. Wojciecha organizowana jest dla młodzieży - Piesza Pielgrzymka z Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Zapisy u ks. Krzysztofa lub przez naszą stronę internetową. Link do zapisów - KLIKNIJ TUTAJ

 

 1. Program uroczystości świętowojciechowych zamieszczony jest w gablocie. 

 

 1. Jest do nabycia album z ubiegłorocznego Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Cena 170 zł. Chętnych zapraszamy do zakrystii, gdzie będzie można obejrzeć i zamówić wyżej wymieniony album. 

 

 1. Do Domu Ojca odeszli: Zenon Łuszczyński z os. Piastowskiego, Danuta Szeląg z Łabiszynka i Barbara Zielińska z os. Jagiellońskiego. 

 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7.04.2024

 

 

Ewangelia J 20,19-31

 

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: "Pokój wam!" A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: "Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: "Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę". A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym". Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: "Pan mój i Bóg mój!" Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

 

 1. Dzisiaj (niedziela) o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana jest w naszej parafii od poniedziałku do piątku w kaplicy. 

 

 1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25 marca) obchodzić będziemy w poniedziałek. Jest to również Dzień Świętości Życia. 

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania ze szkół średnich we wtorek lub czwartek o godz. 18:00 w kościele (termin do wyboru). Na spotkanie prosimy przynieść dzienniczki. 

 

 1. Różaniec Fatimski odmawiać będziemy w sobotę o godz. 20:00 w kościele. Zachęcamy, aby przynieść świece. 

 

 1. Z okazji zbliżającego się odpustu ku czci św. Wojciecha organizowana jest dla młodzieży i wszystkich chętnych - Piesza Pielgrzymka z Ostrowa Lednickiego do Gniezna. Zapisy u ks. Krzysztofa lub przez naszą stronę internetową parafii Link do zapisów - KLIKNIJ TUTAJ 

 1. W Wielki Piątek na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej została zebrana kwota 8 374 zł i 6 groszy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

   

 2. Do Domu Ojca odeszli: Andrzej Gadziński z os. Orła Białego, Leonarda Zielińska, Stanisław Król i Józef Bieliński z os. Kazimierza Wielkiego, Teresa Jedynak z Łabiszynka, Czesław Maćkowiak, Genowefa Zimna i Krystyna Elżbieta Nowak z os. Jagiellońskiego, Zofia Strugarek z os. Piastowskiego. 

 

 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024

 

EwangeliaJ 20,1-9

 

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła 
do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr
 i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą 
na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

 

 1. Wszystkim parafianom i ich gościom życzymy błogosławionych, pełnych wiary i nadziei świąt Wielkanocnych. Niech Chrystus prawdziwie zmartwychwstaje w naszych sercach i odradza nas duchowo.

 

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte według porządku niedzielnego.

 

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy w kwocie 8 415 zł oraz za ofiary złożone po Misterium Męki Pańskiej w kwocie 2 340 zł. 

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia paschalnych uroczystości oraz przygotowali Grób Pański i Ciemnicę., a także tym którzy wzięli udział w Misterium Męki Pańskiej.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

 1. Uroczystość Bożego Miłosierdzia obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.

 

 1. Do Domu Ojca odeszli: Janina Falkiewicz i Stanisław Ziemiański 
  z os. Jagiellońskiego. 

 

 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

 

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

              NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

24.03.2024

EwangeliaMk 14, 1 – 15, 47

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. W związku z tym uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostało przeniesione z 25 marca na 8 kwietnia. 

 

 1. Zachęcamy do udziału w Mszach Świętych i liturgiach Wielkiego Tygodnia oraz Triduum Paschalnego. 

 • WIELKI CZWARTEK

 • Msza Święta Krzyżma w katedrze gnieźnieńskiej z udziałem kapłanów naszej diecezji o godz. 10:00

 • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18:00

 • po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22:00

 • WIELKI PIĄTEK

 • odwiedziny u chorych w godzinach rannych. Z wyjątkiem mieszkańców ulic i wiosek, których kapłan odwiedzi już w Wielką Środę

 • adoracja w Ciemnicy od godz. 8:00 do 18:00

 • Osiedlowa Droga Krzyżowa o godz. 15:00 (plan niesienia krzyża dostępny w gablocie)

 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22:00.

 • WIELKA SOBOTA

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8:00 do godz. 17:00

 • Błogosławieństwo pokarmów od godz. 10:00  do 16:00 (o pełnych godzinach), a na wsiach o godz. 10:00 (prosimy o przysłanie pojazdów)

 • woda świecona do naszych domów będzie dostępna przy wejściu do zakrystii

 • LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 21:00 (prosimy o przyniesienie świec)

 • Procesja rezurekcyjna i Msza Święta w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00. Pozostałe Msze Święte wg porządku niedzielnego.

 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze Święte wg porządku niedzielnego
   

 1. Spowiedzi Świętej słuchać będziemy jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę od godz.. 6:30 do 7:00 oraz 17:00 do 18:00. W Triuduum Paschalne i święta kapłani nie będą spowiadać. Można również skorzystać ze spowiedzi świętej w parafii p.w. bł. Jolenty we Wielki Wtorek w godzinach 9:00 – 10:00 i 19:00 – 21:00, a także w Wielką Środę w parafii p.w. bł. Bogumiła w godzinach 7:00 – 8:00 oraz 17:00 – 20:00.

 

 1. Biuro Caritas w Wielką Środę, a biuro Parafialne w Wielki Piątek będą nieczynne.

 

 1. Jeszcze dzisiaj można składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

 

 1. Do Domu Ojca odeszli: Tadeusz Stefański os. Piastowskiego, Aniela Marciniak z Goślinowa, Leokadia Wiśniewska z os. Jagiellońskiego, Jerzy Łochowicz z Łabiszynka.  

 

 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

 

 

PLAN NIESIENIA KRZYŻA 

WIELKI PIĄTEK 

GODZ. 15:00

 

 1. MIESZKAŃCY OS. WŁ. ŁOKIETKA (nr nieparzyste)
 2. MIESZKAŃCY OS. WŁ. ŁOKIETKA (nr parzyste)
 3. MIESZKAŃCY OS. KAZIMIERZA W. (nr nieparzyste)
 4. MIESZKAŃCY OS. KAZIMIERZA W. (nr parzyste)
 5. MIESZKAŃCY OS. JAGIELLOŃSKIEGO (nr nieparzyste)
 6. MIESZKAŃCY OS. JAGIELLOŃSKIEGO (nr parzyste)
 7. MIESZKAŃCY OS. PIASTOWSKIEGO (nr nieparzyste)
 8. MIESZKANCY OS. PIASTOWSKIEGO (nr parzyste)
 9. MIESZKAŃCY OS. ORŁA BIAŁEGO (nr nieparzyste)
 10. MIESZKAŃCY OS. ORŁA BIAŁEGO (nr parzyste)
 11. OSOBY CHĘTNE
 12. DZIECI I MŁODZIEŻ
 13. LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA 
 14. KAPŁANI

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

    V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2024

 

Ewangelia J 12,20-33

 

Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa”. Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi. A Jezus dał im taką odpowiedź: „Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec. Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, uwielbij imię Twoje”. Wtem rozległ się głos z nieba: „I uwielbiłem, i znowu uwielbię”. Tłum stojący usłyszał to i mówił: „Zagrzmiało!” Inni mówili: „Anioł przemówił do Niego”. Na to rzekł Jezus: „Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które głosi Ojciec Krzysztof Kowalski (paulin), który przygotowywał i towarzyszył nam w czasie peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu.  

PLAN REKOLEKCJI:

PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA 

 • Msza Święta z nauką rekolekcyjną – o godz. 10:00 i 18:00

WTOREK

 • Po Mszy Świętej o godz. 10:00 – dodatkowo nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych

CZWARTEK

 • Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualna modlitwa w kaplicy 

PIĄTEK

 • Dzień Drogi Krzyżowej

SOBOTA

 • Parafialny Dzień Pojednania – kapłani spowiedzi słuchać będą 
  w godzinach: 10:00 – 12:00 | 15:00 – 16:00 | 16:30 – 18:00 | 18:45 – 19:30

NIEDZIELA (zakończenie rekolekcji parafialnych)

 • Procesja z palmami wyruszy sprzed Domu Matki i Dziecka o godz. 11:15. Palmy będą święcone na wszystkich Mszach Świętych.

 1. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które będzie miało miejsce w naszym kościele o godz. 19:00.

 2. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP obchodzić będziemy we wtorek.

 3. Zapraszamy do udziału w miejskiej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek o godz 19:00 przed kościołem Garnizonowym. Nasza parafia podejmie krzyż od stacji II do III.

 4. Kapłani odwiedzą chorych w Wielki Piątek w godzinach rannych. 

 5. Do białych skarbon można składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

 6. Do Domu Ojca odeszli: Danuta Filipiak z os. Piastowskiego, Grażyna Szczygielska z os. Kazimierza Wielkiego, Danuta Malicka z os. Jagiellońskiego, Józef Białas z os. Orła Białego i Urszula Woźniak z os. Władysława Łokietka. 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2024

Ewangelia J 3,14-21

 

Jezus powiedział do Nikodema: „Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu”.

 

 1. Różaniec Fatimski odmawiać będziemy w środę o godz. 20:00. 

 2. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjnej nie będzie jeszcze na Mszy Świętej o godz. 18:00 w sobotę. Zapraszamy na niedzielne Msze Święte. 

PLAN REKOLEKCJI:

PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA 

 • Msza Święta z nauką rekolekcyjną – o godz. 10:00 i 18:00

WTOREK

 • Po Mszy Świętej o godz. 10:00 – dodatkowo nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych

CZWARTEK

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualna modlitwa w kaplicy

PIĄTEK

 • Dzień Drogi Krzyżowej

SOBOTA

 • Parafialny Dzień Pojednania – kapłani spowiedzi słuchać będą 
  w godzinach: 10:00 – 12:00 | 15:00 – 16:00 | 16:30 – 18:00 | 18:45 – 19:30

NIEDZIELA (zakończenie rekolekcji parafialnych)

 • Procesja z palmami wyruszy sprzed Domu Matki i Dziecka o godz. 11:15. Palmy będą święcone na wszystkich Mszach Świętych.

 • Misterium Męki Pańskiej – godz. 19:00 w kościele

 1. Do białych skarbon można składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 2. W dniach od 16 do 24 marca będzie trwać Nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegóły na plakacie

 3. Do Domu Ojca odeszli: Zygmunt Szymański z os. Jagiellońskiego, Mierosława Bigosińska z os. Orła Białego, Halina Kuźlak z os. Orła Białego. 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3.03.2024

Ewangelia J 2,13-25

 

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powyrzucał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu Ojca mego targowiska”. Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: „Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: „Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?” Jezus dał im taką odpowiedź: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Powiedzieli do Niego Żydzi: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?” On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo dobrze wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co się kryje w człowieku.
 

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i Jutrzni.
   

 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo powołaniowe i spotkanie SWPK.
   

 3. Do białych skarbon można składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
   

 4. Dzień Spowiedzi Parafialnej przeżywać będziemy 23 marca 2024 (sobota). 
   

 5. Rekolekcje wielkopostne dla Szkoły Podstawowej nr 10 odbędą się w dniach 11 – 13 marca. 
   

 6. Na dzieło pomocy Ad Gentes zebraliśmy 4 481 zł 32 grosze. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
   

 7. W parafii p.w. bł. Bogumiła w dniu 6 marca o godz. 18:30 sprawowana będzie Msza Święta w intencji księży misjonarzy z naszej diecezji, a po niej konferencja misyjna. Szczegóły w gablocie. 
   

 8. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w dniach 8 i 9 marca przeprowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących w sklepach sieci Biedronka, Lidl i Netto. 
   

 9. Do Domu Ojca odeszli: Zygmunt Szymański z os. Jagiellońskiego i Mirosława Bigosińska z os. Orła Białego. 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

              II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2024

EwangeliaMk 9,2-10

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. 
   

 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i Jutrzni.
   

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź święta od godz. 17:00.

 4. Droga Krzyżowa dla dzieci tego dnia wyjątkowo o godz. 16:30.

 5. Kapłani odwiedzą chorych w sobotę w godzinach rannych.
   

 6. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy Świętej aż do wieczornej. Po Koronce do Bożego Miłosierdzia Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

 7. Do białych skarbon można składać ofiary na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. 

 8. Do Domu Ojca odeszli: Filip Nalewaja z ul. Gdańskiej i Stefania Kurek z os. Jagiellońskiego.

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz