NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31.03.2024

 

EwangeliaJ 20,1-9

 

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła 
do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr
 i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą 
na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

 

  1. Wszystkim parafianom i ich gościom życzymy błogosławionych, pełnych wiary i nadziei świąt Wielkanocnych. Niech Chrystus prawdziwie zmartwychwstaje w naszych sercach i odradza nas duchowo.

 

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte według porządku niedzielnego.

 

  1. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy w kwocie 8 415 zł oraz za ofiary złożone po Misterium Męki Pańskiej w kwocie 2 340 zł. 

 

  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia paschalnych uroczystości oraz przygotowali Grób Pański i Ciemnicę., a także tym którzy wzięli udział w Misterium Męki Pańskiej.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

 

  1. Uroczystość Bożego Miłosierdzia obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.

 

  1. Do Domu Ojca odeszli: Janina Falkiewicz i Stanisław Ziemiański 
    z os. Jagiellońskiego. 

 

 

 

ks. Andrzej Szczęsny

proboszcz